Psie okruszki (2)

Sytuacje, momenty. Takie okruszki. Czasem śmieszne, czasem trochę straszne, innym razem smutne. Szkoda, żeby przepadły, postanowiłam więc je zapisywać i co jakiś czas publikować. Dziś wiosennie, wilczo i rudo.

Krokusy

Pierwsze wiosenne dni, pierwsze krokusy na trawnikach (w Szczecinie jest ich wszędzie pełno). Zapragnęłam zrobić zdjęcie. Taki banał: psia łapa, kwiatuszki, wrzutka na Insta, że już wiosna.

Wybrałam trawnik (taki, na którym krokusów mniej, żeby nic nie zadeptać), pieczołowicie ustawiłam psa. Wyjęłam telefon, włączam aparat i w tym momencie, że zacytuję klasyka, cały misterny plan w pizdu! Nim się obejrzałam, Flicka… zżarła kwiatki. Efekt na fotce powyżej.

 

Nosił wilk…

Idę z Flicką. Normalnie – na smyczy, po osiedlu.

Mały chłopiec na nasz widok: Mamoooo! A czemu pani niesie wilka?

 

Kwestia koloru

Zakupy w zaprzyjaźnionym, psiolubnym warzywniaku. Flicka siedzi przy nodze i czeka.

Sprzedawczyni: – Boże, jak ona spokojnie siedzi! Ja miałam kiedyś psa, to w życiu by tak grzecznie nie usiedział. Ale to był spaniel i do tego rudy!

– ?

– Bo wie pani, rude psy zawsze mają ADHD. Tak mi jedna znajoma powiedziała.

/Kamila (Ruda) z Zapsieni w Sieci, lubi powtarzać, że „rudy to nie kolor, to stan umysłu”, widać psiej sierści też się to tyczy/

 

***

ZE STRYCHU

Kiedyś, jeszcze przed Podróżami z psem, prowadziłam  innego bloga. Składał się tylko z takich właśnie okruszków. Ostatnio przypomniała mi o nim Zosia z Psa w Warszawie, więc przy okazji okruszkowych wpisów, będę do wyczerpania nakładu wrzucać tamte starocie.

(wrzesień 2012)

Ku*wa żółta

Spacer. Flicka w towarzystwie koleżanki, która ma cieczkę. Przypałętał się do nas kudłaty, biszkoptowy pies. Po dobrych paru minutach odganiania pojawia się właściciel. Pies ani myśli do niego wrócić.

– No chodź tu do mnie! – pan się drze, a pies ucieka w przeciwną stronę. – Ty ku*wo żółta!!!

Bajkowo

Stoję na dworcu kolejowym w Gryfinie. Ze mną Flicka i suczka mojej siostry. Kilkuletni chłopiec na nasz widok:

– Mamo, zobacz! Ta pani ma dwa duże psy! Jak w bajce!

 

 

 

 

 

 

4 Comments on “Psie okruszki (2)”

 1. Coś wspaniałego, te okruszki! 🙂
  Co do rudych, to słyszałam od pewnego weterynarza, że rude koty miewają szczególne problemy z wybudzaniem się z narkozy (i odwrotnie, budzą się w trakcie zabiegu), a od pewnego anestezjologa, że podobnie jest u ludzi. Dziwne. Podejrzane. Dziwne.
  Krokusy nie zaszkodziły Flicce?

  Pozdrawiamy, Kasia i Cookie
  piescookie.blogspot.com

  1. Kasia nie strasz. Choć my przerabialiśmy narkozę na okoliczność sterylki i wszystko było ok. Tylko panna tkliwa, potrzebowała dodatkowej porcji antybiotyku, a po przeciwbólowe sama tyłek do zastrzyków nastawiała 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *