AKTUALNOŚCI: Zmiany w regulaminie PKP IC

Korzystne zmiany dla podróżujących z psami wprowadziła spółka PKP Intercity. Chodzi o regulamin internetowej sprzedaży biletów.

Do tej pory podróżujący z psem, którzy kupowali bilet przez internet mieli kłopot. Internetowy formularz nie zawiera bowiem opcji dodania biletu za psa. Oznacza to konieczność dokupienia psiego biletu bądź w kasie (no ale nie po to kupujemy bilet przez internet, żeby stać potem w kolejce do kasy), bądź u konduktora (a to niejednokrotnie oznaczało dodatkowe koszty i tym samym budziło sprzeciw podróżnych).
15 lutego 2014 roku PKP IC wprowadziło w regulaminie internetowej sprzedaży biletów (par.4) szereg zmian, w tym kluczowy zapis: „Podróżny z ważnym biletem internetowym, odbywający przejazd z dzieckiem do lat 4 lub zamierzający przewieźć rzeczy, niemieszczące się nad i pod zajmowanym miejscem, rower lub psa może nabyć w pociągu odpowiedni bilet na przejazd/przewóz, bez uiszczania opłaty za wydanie biletu w pociągu.”

Psi bilet w pociągach PKP IC kosztuje 15,20 zł.

Możliwość dodania opłaty za psa już podczas kupowania biletu przez internet posiadają w tej chwili jedynie Przewozy Regionalne.

>>>ZOBACZ TAKŻE
Pies w pociągu – przepisy, cenniki.
Pies i pięć hotelowych gwiazdek

Zdjęcie: PKP IC

3 Comments on “AKTUALNOŚCI: Zmiany w regulaminie PKP IC”

  1. A już myślałam, że jednak dało się bedzie kupić psi bilet przez internet…
    Ale muszę powiedzieć, że mile zaskakuje mnie stosunek konduktorów Intercity do psów. Zawsze dużo miłych słów i nawet pomagają wnieść bagaż, gdy widzą, że jest się z psem 🙂

  2. To super info, ja przez całą podyplomówkę jeździłam z psem do wa-wy i to było bardzo uciążliwe jeżdżenie specjalnie po bilety. Pewnie niedługo pojawi się opcja internetowego zakupu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *