Psy, ludzie i zabawa czyli Psia Dolina 2013

92 osoby i 74 psy w psiej grze miejskiej i 1639 zł i 72 gr zebrane dla schroniska w Józefowie – to najważniejsze liczby niedzielnego pikniku, który odbył się na warszawskim Służewie. Podróże z psem (w ramach grupy DogBlog) współorganizowały piknik.

Marzenie o psim pikniku zrodziło się jesienią ubiegłego roku. Z tego marzenia i pomysłu powstała grupa DogBlog, po drodze były dwa charytatywne kiermasze rękodzieła zrealizowanie wspólnie ze Służewskim Domem Kultury i wreszcie – Psia Dolina czyli piknik dla psów i ludzi (również zorganizowany wspólnie z SDK). Cel: zaktywizować warszawskich psiarzy i przy okazji pomóc zwierzakom w potrzebie.

Na Psiej Dolinie pomagaliśmy Schronisku dla Zwierząt w Józefowie. Puszki zapełniały się błyskawicznie, a namiot pęczniał od darów. Oczywiście gwoździem programu była psia gra miejska. 60 psio-ludzkich drużyn wyruszyło na trasę, aby rozwiązać 12 zadań. Zadania były związane ze Służewem i psami (w niektórych to się łączyło, jak np. w pytaniu o kolor ogona psa namalowanego na bloku przy Noskowskiego 6, który z Flicką codziennie mijamy).

Psia Dolina to także mnóstwo innych atrakcji. M. in. bezpłatne porady specjalistów (dzięki marce DogChow, firmie Bayer i CEK ZUZIK), szkółka frisbee (zorganizowana przez DogChow), minisesje zdjęciowe psów robione przez Taidę Tarabułę… No i wreszcie: pokazy agility przygotowane przez klub Cavano, w którym z Flicką na co dzień ćwiczymy. Osobiście więc szczególnie dziękuję klubowiczom – było wspaniale!

Psiej Doliny nie byłoby bez Was – dziękuję, że postanowiliście tę niedzielę spędzić wspólnie z nami. Dziękuję dziewczynom z DogBlog. Służewskiemu Domowi Kultury i Spółdzielni Mieszkaniowej „Służew nad Dolinką” za nieocenioną pomoc w organizacji. I oczywiście sponsorom, dzięki którym piknik był bogaty w atrakcje, a wszyscy uczestnicy gry miejskiej zostali obdarowani wspaniałymi prezentami i nagrodami: producentowi marki Dog Chow, firmie Bayer, firmom: BioSante Veterinary Solutions, Botaniqa i Pawsitve Dog Design. Wszystkim, którzy byli tego dnia z nami 🙂


(autorką zdjęć jest Iwona Stepajtis z bloga Psie Wędrówki)

WIĘCEJ ZDJĘĆ i RELACJI Z PIKNIKU ZNAJDZIECIE NA:
Stronie DogBlog oraz fanpejdżu DogBlog

One Comment on “Psy, ludzie i zabawa czyli Psia Dolina 2013”

  1. My również byliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni 🙂
    Uważam, że to był wspaniały pomysł i powinniście to kontynuować! Ja mieszkam obok dolinki i jestem w szoku (naprawdę!) jak mało jest tam spacerowiczów z psami po południu. Psów na mokotowie mnóstwo, ale podejrzewam, że sporo z nich na dolinkę nie dociera 🙁 Sama mam sasiadów, którzy wyprowadzają pieski tylko przed blok. Czasami stoją nawet po pół godziny czy godzinę gawędząc, ale nigdzie dalej nie chodzą. Szkoda mi tych psiaków – o wiele przyjemniej byłoby wybrać się na spacer przecież!
    Tutaj możecie przeczytać jak to wyglądało naszymi oczami: http://nie-taki-pies.blogspot.com/2013/07/psia-dolina-ciekawy-pomys-na-wsparcie.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *