PROJEKT PREZENT

Maniek i Nóżkin. Pies i kot. To do nich wyślę świąteczną paczkę. A właściwie do ich opiekunki, Magdy Łazarskiej. To przede wszystkim jej chcę pomóc. I jeśli Ty, drogi Czytelniku, zechcesz dorzucić coś od siebie do prezentu, będę ogromnie wdzięczna.

PROJEKT PREZENT urodził się w głowach psich blogerów. To taka zwierzolubna odmiana Szlachetnej Paczki. Każdy z nas wybrał psa, któremu chce pomóc i do niego wyśle paczkę z prezentami.
Wybrany psiak miał w jakiś sposób pasować do profilu bloga. Czy Maniek pasuje? To tak naprawdę nie jest istotne. Wybrałam Mańka ze względu na Magdę. Dziewczynę z Wrocławia, którą być może niektórzy z Was znają z zawodów dogtrekkingowych, na których bywa z niepełnosprawną Kraksą i chihuahuą Żubrem.
Magda to jedna z tych osób, które pomagają zwierzakom bez względu na wszystko. Często wbrew zdrowemu rozsądkowi – bierze te psy i koty, które inni po prostu spisaliby na straty. Dlatego chcę zrobić paczkę psiakowi, którym tymczasowo się opiekuje. I tym samym choć trochę odciążyć Magdę, która obecnie znalazła się w niezwykle trudnej sytuacji finansowej.
Maniuś to niewielki psiak o smutnej przeszłości. Był maltretowany przez właściciela, a następnie został pogryziony w schronisku. Teraz jest bezpieczny w domu tymczasowym u Magdy czekając na swojego człowieka.
Maniek pięknie chodzi bez smyczy, spokojnie podróżuje samochodem, bez problemu dogaduje się z psami i kotami.
Co Maniek chciałby od Mikołaja? Na pewno karmę – uwielbia mokrą, więc ucieszy się z dobrych puszek albo saszetek. Kocha gryzaki i zabawki, które może sobie skubać.
Z Magdowych zwierzaków urzekł mnie jeszcze Nóżkin. Popsuty kotek – jak mówi o nim Magda. Kot, który ma wadę tylnych łapek. Największym problemem Nóżkina jest to, że nie załatwia się samodzielnie – to nie pomaga mu w znalezieniu domu. Dlatego jeśli ktoś z Was ma ochotę dorzucić coś kociego do paczki – byłoby wspaniale (mam nadzieję, że wielu z Was, podobnie jak my,  ma w domu nie tylko psiaka, ale też kota – my mamy dwa;))
Nóżkinowi bardzo by sie przydał transporterek. Potrzebny jest również żwirek.
Ale tak, jak już wspomniałam, to nie jedyne zwierzęta, które Magda ma pod opieką. W tej chwili ma chociażby Kirę, psinkę staruszkę, która musi jeść specjalną karmę – można ją kupić TU. Potrzebny jest też Royal Canin Rinal dla psów.
Wszystkim zwierzakom przydadzą się również krople i obróżki przeciwpchelne.
JEŚLI KTOKOLWIEK Z WAS MA OCHOTĘ DORZUCIĆ COŚ DO PACZKI DLA MAŃKA I NÓŻKINA – piszcie: katarzynahenryka@gmail.com
DARY ZBIERAM DO 15 GRUDNIA
 
POMOŻECIE?
BARDZO PROSIMY 🙂
 
 
A jeśli, Drogi Czytelniku, również jesteś psim blogerem, możesz także wybrać „swojego” psa i dołączyć do akcji.
Oto zasady:
1. Wybieramy bezdomnego psiaka przebywającego pod opieką Fundacji/hoteliku/domu tymczasowego (chcemy mieć pewność, że paczka dotrze bezpośrednio do psiaka).
2. Bloger wybiera futro, które najbardziej oddaje tematykę bloga.
3. Zbiórka jest dobrowolna. Bloger nie czerpie z tego tytułu żadnych korzyści materialnych.
4. Termin zbiórki darów: do 15.12.2014.
Prezent wysyłamy do opiekuna psa na własny koszt w ciągu 3 dni od skompletowania (blogerze, zrób, proszę, zdjęcie ofiarowanych darów i umieść je na fanpejdżu bądź swojej stronie).
5. Zbieramy (nowe bądź w bardzo dobrym stanie): karmę, miski, zabawki, legowiska, preparaty odrobaczające, obroże/szelki (koniecznie dowiedz się, jaki rozmiar nosi psiak!), przysmaki, smycze.
Ważne: jeśli i Ty, Drogi Czytelniku, chcesz dołączyć do akcji i ofiarować jakiś prezent – uprzedź, proszę, blogera, jaki przedmiot chciałbyś sprezentować.
6. Podarunki od Czytelników przesyłane są pocztą/kurierem/paczkomatem na koszt nadawcy(Czytelnika). Na terenie swojego miasta bloger może prezenty odebrać osobiście.
7. Opiekun obdarowanego psa przesyła zdjęcie paczki i czworonoga na adres mailowy blogera.

 

2 Comments on “PROJEKT PREZENT”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *