Canicross – gdzie pobiegać w tym sezonie

Biegasz z psem? To może wystartujesz w zawodach canicrossowych? Mała ściąga, gdzie w tym sezonie można się pościgać z psem.

MOŻE NAD MORZE?

24-25 października 2015, Gdańsk

Zawody psich zaprzęgów odbędą się w Parku im. Ronalda Reagana (to oznacza, że od razu po biegu można pójść nad morze!). Jak zapowiadają organizatorzy, a więc KSPZ NOME, oddział Kaszuby – trasa jest płaska i szybka (przygotowano dwie długości tras:4.9 i 3.2 km). Jeśli ktoś z Was mieszka w północnej Polsce – nie ma się co zastanawiać. Większość zawodów psich zaprzęgów odbywa się na południu Polski, więc choć raz to Wy będziecie mieli blisko 🙂

Po więcej szczegółów zajrzyjcie na WYDARZENIE NA FACEBOOKU.

W ŚRODKU POLSKI

7-8 listopada 2015, Witów, gm. Piątek

W Piątku znajduje się geometryczny środek Polski. A w Witowie pod Piątkiem – klub Wataha organizuje zawody psich zaprzęgów. Z ubiegłorocznych doświadczeń (w Witowie w zeszłym roku były Mistrzostwa Polski) powiem Wam tylko, że własnie tam był najpyszniejszy Wieczór Maszera w całym sezonie (wegetariańskie pasztety – mistrzostwo Polski!, nie – nawet świata!). Hej, warszawiacy! Macie rzut beretem do Witowa. W tym sezonie już bliżej nie będzie.

Po szczegóły odsyłam Was na FACEBOOKOWE WYDARZENIE.

MISTRZOSTWA POLSKI

14-15 listopada 2015, Mikołów Kamionka

To najważniejsza impreza w sezonie, w Mikołowie odbędą się bowiem Międzynarodowe Mistrzostwa Polski (dryland). Tu nie każdy może wystartować (trzeba mieć licencję PZSPZ), ale każdy może kibicować 🙂

WIOSNA ZACZYNA SIĘ W LUBIESZOWIE

19-20 marca 2016, Lubieszów

Już dwa razy nie udało mi się dotrzeć na lubieszowskie zawody. Jak to się mówi – do trzech razy sztuka i 19 marca widzimy się w Lubieszowie.

KONIEC W MINIKOWIE

16-17 kwietnia, Minikowo (koło Nakła n/Notecią)

To ostatnie zawody w sezonie. Pozycja obowiązkowa dla tych z kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego.

 

SZCZEGÓŁOWY KALENDARZ WSZYSTKICH ZAWODÓW PSICH ZAPRZĘGÓW ZNAJDZIECIE NA STRONIE MUSHING.PL

Jeśli cokolwiek jest dla Was niejasne, nie rozumiecie skrótów, nie wiecie na co i jak się zapisać – polecam Wam zajrzeć do mojego CANICROSSOWEGO ALFABETU. Znajdziecie tam wyjaśnienie najważniejszych pojęć. A jeśli nadal czegoś nie rozumiecie – śmiało piszcie i pytajcie.

fot. I. Gettel

 

 

 

 

 

4 Comments on “Canicross – gdzie pobiegać w tym sezonie”

    1. Najlepiej zadzwonić do organizatorów i się upewnić. Zwykle dotyczy to jedynie zawodników z licencją startujących w ramach Pucharu Polski (tu bez książeczki nie przejdzie). Jak nie miałam licencji i startowałam w Lidze Zapzręgowej to podpisywałam zawsze oświadczenie, że robię to na własną odpowiedzialność. Książeczkę wyrobiłam dopiero jak składałam wniosek o licencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *