Zachodniopomorskie: MIĘDZYZDROJE

Międzyzdroje z lotu ptaka (fot.  Urząd Miejski w Międzyzdrojach)

Kurort ze słynną Promenadą Gwiazd i muzeum figur woskowych. W Międzyzdrojach żyje ok. 300 psów.

PRZEPISY

Lokalne przepisy precyzują, że „w miejscach publicznych na terenie miasta” pies musi być na smyczy i w kagańcu. Poza takimi miejscami – wystarczy albo sama smycz, albo sam kaganiec. Psów nie wolno wprowadzać do sklepów czy lokali gastronomicznych, których właściciele wprowadzili stosowny zakaz. Opiekun powinien sprawować kontrolę nad swoim psem tak, aby nie stwarzał on zagrożenia dla innych zwierząt i ludzi. Więcej o przepisach można poczytać TU (rozdz. 9)

Rodzinny spacer po międzyzdrojskiej plaży (fot. Joanna Ścigała)

PSIA PLAŻA

Oznakowanie plaży (fot. JŚ)Psia plaża znajduje się w zachodniej części miasta (w stronę Świnoujścia). Dojść można do niej przez ulicę Gryfa Pomorskiego lub przez ul. Bohaterów Warszawy (promenada). Do tej pory psia plaża znajdowała się bliżej centrum miasta, od tego sezonu została przeniesiona dalej i znajduje się między wejściami L a M. Oczywiście poza sezonem – czyli od 1 października do 31 maja – psy mogą spacerować po całej plaży. WAŻNE: Nie dotyczy to fragmentów plaży, które znajdują się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego (do parku nie wolno wprowadzać psów). To nadmorskie tereny za bazą rybacką (za wejściem A), w stronę wschodnią (w kierunku Wisełki) – tam obowiązuje całkowity zakaz wprowadzania psów przez cały rok.SPRZĄTANIE PO PSIE

Na terenie miasta jest 10 pojemników z psimi pakietami. Nieczystości można wyrzucać do każdego kosza, ale jak precyzują lokalne przepisy muszą być „umieszczone w szczelnych, nie ulegających szybkiemu rozkładowi torbach”. Miejska uchwała nakazuje też, aby opiekun psa podczas spaceru miał przy sobie „przybory umożliwiające usunięcie nieczystości”.


KOMUNIKACJA MIEJSKA


To raczej komunikacja podmiejska – autobusy i busy jeżdżące głównie na trasie Międzyzdroje-Świnoujście. W PKS psi bilet kosztuje 3,50 zł. Pies powinien być przewożony na smyczy i w kagańcu. 


CAŁODOBOWE LECZNICE WETERYNARYJNE


W Międzyzdrojach nie ma całodobowego weterynarza. Są dwa gabinety:


Gabinet Weterynaryjny
Marta i Remigiusz Machniccy
ul. Zwycięstwa 23
tel. tel. 691-828-234
WWW


Lecznica dla zwierząt
Henryk Pawlak
Ustronie Leśne 13
tel. 602 187 813 lub 604 644 405

MIEJSCA PRZYJAZNE PSOM


Złota Wydma – Smażalnia Ryb
Promenada Gwiazd 38 ( Baza Rybacka )
tel: 91 32 82 602 
(psy są mile widziane zarówno na otwartym tarasie, jak i w środku)
WWW

Na psiej plaży w Międzyzdrojach (fot. Joanna Ścigała)

>>>ZOBACZ TAKŻE:
Psi przewodnik po Świnoujściu
Psi przewodnik po Gdyni

9 Comments on “Zachodniopomorskie: MIĘDZYZDROJE”

  1. Agata, jeśli byś mogła, napisz proszę coś więcej. Jeśli macie jakieś sprawdzone miejscówki, fajne zdjęcia – chętnie wykorzystałabym je w kolejnych przewodnikach.
   Pozdrowienia serdeczne:)

  1. Ja jestem fanką Świnoujścia, ale to taki sentyment z dzieciństwa, bo tam jeździłam z rodzicami na wczasy. W Międzyzdrojach jest z kolei przepiękny, długi odcinek dzikich plaż (od molo w kierunku Świnoujścia). I z tego co wiem, to psiarze właśnie wybierają tamte rejony (niekoniecznie tylko na wyznaczonym dla psów odcinku).

  2. Americanos w Międzyzdrojach też akceptuje zwierzęta ja osobiście mam labradora.
   Polecam również ośrodek domków Bursztyn w Darłówku zachodnim byłam tam z 2 dzieci i labradorem super właścicielka!

 1. Prowadzę dwa lokale w Międzyzdrojach Pizzerię Virgo i Kuchnię Virgo i serdecznie zapraszamy właścicieli ze swoimi pupilami.Nie stanowi to dla nas problemu.Zawsze ugościmy czworonoga miską wody 🙂

 2. Jestesmy malzenstwem z roczna coreczka i niewielkim psem, szukamy domku na wakacje
  lub w miare przestrzennego pokoju z mozliwoscia korzystania z kuchni w okresie okolo 12 lipca na tydzien czasu.
  Ktos zna ciekawe i odpowiednie miejsce na wypoczynek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *